Бум на строителството в Пловдив, но и на къщи в селата около града

30375
7

Белащица, Брестник, Браниполе, Марково и останалите населени места от Община Родопи затвърдиха мястото си като предпочитани за живот от пловдивчани според данните на националното статистическо бюро. През последното тримесечие на миналата година на територията на общината са издадени най-голям брой разрешителни за строеж- на 52 жилищни сгради с 51 жилища в тях и на 23 други сгради. Град Пловдив е на второ място с близо наполовина по-малко жилищни сгради, но с 545 жилища повече.

Белащица, Брестник, Браниполе, Марково от години са известни като баровските квартали на Пловдив. Много хора по западен образец предпочитат да живеят в близките села и да пътуват за работа до Пловдив. Това и сочат данните на националното статистическо бюро. Асеновград и община Родопи са другите населени места, в които има засилен интерес към жилищното строителство.  

Областта като цяло пък изпреварва областите Бургас и Варна по броя на разрешителните, като само в София град, има повече документи.

Спрямо предходното тримесечие се наблюдава увеличение на броя на започнатите жилищни сгради, но жилищата в тях намаляват за сметка на застроената площ, която нараства.



Източник: ПОТВ
Виж коментарите (7)
Още новини от Новини от Пловдив:
Две БМВ-та се треснаха в Пловдив, има полиция
Инициаторът на кампанията "Капачки за бъдеще": Първо ще ви разкаж...
Пловдивски полицаи закопчаха тийнейджъра, ритнал баща на Гребната...
От болницата в Пловдив за пострадалата при катастрофата на АМ "Тр...
Plovdiv24.bg ви пита: Да се забранят ли тротинетките на Гребната ...
Не позволиха продажбата на 9 кв.м общинска земя на собствениците ...


Виж още: