Бум на строителството на къщи до Пловдив, цените скачат, търсенето също

9244
3

Нараства търсенето на къщи в селата край Пловдив, а заедно с това и цените на имотите. Поскъпването е с до 30 на сто за година. Инвеститори строят малки кооперации близо до града под тепетата.

Искат три спални и хубав двор

Новите къщи в селата близо до Пловдив поскъпват с 20-30% на година, разказаха брокери на имоти. Свободните терени намаляват и това е причина ръстът на цените да продължи и през следващите години.

В момента цените на къща с три спални в селата край Пловдив са близки до цените на апартамент с три спални в самия град. През 2020 г. продаваха селски къщи с площ между 200 и 220 квадрата за 120-150 хил. евро. Сега цените надвишават 200 хил. евро, но това не притеснява купувачите и желанието им да придобият къща не намалява, казват брокери.

За да задоволят засиления интерес на купувачите, все повече инвеститори се насочват към свободни терени в селски райони край Пловдив. Строят както отделни къщи, така и малки кооперации с апартаменти.

Най-често хората търсят къщи с три спални и хубав двор. Но ако цените на тези имоти са високи за доходите им, купуват и апартаменти в новите кооперации в селата край Пловдив. Така придобиват имот на по-ниска цена, но същевременно са по-далеч от забързаното ежедневие в големия град и нямат проблеми с паркирането.

Има хора, които продават наследствен имот в Пловдив и искат с парите да купят къща край града. Ако се налага, са готови да вземат и кредит, за да доплатят цената.

“В Пловдив е много натоварено, предпочитам да сме близо до града, но и не в него, искаме по-спокоен живот, по-чист въздух. Държим да има три спални, малко дворче, да има гараж и инфраструктура", казва купувач, който избира къща в селата край града под тепетата.

Селските къщи дават възможност децата да играят свободно на двора, а цялото семейство да е по-близо до природата, пише "Труд".

Лихвите по кредитите не притесняват купувачите, които искат да намерят по-добър дом за семейството си. Но купувачите внимателно преглеждат офертите на банките и питат какви срокове с фиксирана лихва могат да им предложат.

Виж коментарите (3)
Още новини от Новини от Пловдив:
Сринаха със земята ресторант "Антик"
От 15 юни поскъпват автобусните билети от Пловдив до селата от Ро...
Министър Шишков не посочи конкретна дата за рестарт на Югоизточни...
Шофьор в Пловдив не пуска пътници от задната врата, иска да контр...
Дроновете вече не са модерни в бойното изкуство, задават се нови ...
Финална възможност: Последните 10 апартамента в SP Residence 1 с ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).