Алкохолният бос Неделчев ще лежи в затвора заради убития велосипедист

10660

Пловдивският окръжен съд постанови присъда от 2 години и 6 месеца лишаване от свобода за бизнесмена Тодор Неделчев, който е признат за виновен в причиняване на катастрофа с управляван от него автомобил "Нисан Навара“, при която е загинал 86-годишен велосипедист. ПТП-то е станало в Пловдив на 13.07.2017 г. на кръстовището на ул. "Авксентий Велешки“ и ул. "Велико Търново“ .

Съдът определи общ режим за изтърпяване на наказанието и остави мярката за неотклонение на Тодор "парична гаранция“, тъй като той е задържан по друго дело. Магистратите лишиха подсъдимия от право да управлява МПС  за период от три години и шест месеца.

Съдът постанови наказанието в размер близък до минималния, тъй като приема, че има съпричинителство на катастрофата от страна на пострадалия. Присъдата подлежи на протест и обжалване в 15-дневен срок от днес пред Апелативен съд - Пловдив.



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
ДСБ Пловдив: Альоша е монумент на окупационната Червена армия
Посрещнаха Митрофанова под Альоша със "Священная война" и с бълга...
Бутат магазин на "Билла" в Пловдив заради нов строеж, от веригата...
Елеонора Митрофанова държи реч при паметника на Альоша днес в Пло...
Воайор около Централна гара в Пловдив бе откаран от линейка
Уникалната певица, която на 50 години роди третото си дете, идва ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).