Адвокатът на шофьора от ПТП-то в Анево: Дори аз имам повече нарушения на пътя

5280

Апелативният съд в Пловдив не промени марката за неотклонение "подписка“ на шофьора, който блъсна и уби двегодишно дете в Анево, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Според съдебния състав деянието на 72-годишния Денчо Денчев е извършено по непредпазливост и нищо в неговото минало не подсказва опасност той да извърши друго такова престъпление.

Няма и опасност от укриване, тъй като мъжът е посочил и двата си адреса – при децата му в Чехия и в Казанлък, където има апартамент. "Ние вярваме, че ще се явите доброволно за процеса“, каза съдията.

Самата мярка означава поемане на отговорност да не се напускат пределите на страната, както и страната по-далеч от посочения адрес. Съдът отбеляза, че засега липсват и категорична информация за употреба на наркотични вещества, а и обвиняемият сам е поискал да му бъде направена и кръвна картина. Но за резултатите от тях е необходимо по-дълго технологично време.

Определението на съда не подлежи на обжалване. Родителите казаха, че не са доволни от присъдата и отново ще организират протести.

В съдебната зала Денчев, видимо "смачкан“ от случилото се на няколко пъти каза, че съжалява за всичко и категорично заяви, че не употребява никакви наркотични вещества. За резултатите от драг-теста се предполага, че те се дължат на факта, че пие четири вида лекарства за болното си сърце, хипертония и висок холестерол.

Според обвинителния акт мъжът е карал със скорост от 30 км/час, не е напуснал местопроизшествието и дори лично е оказал помощ на бабата. До детето не е бил допуснат. Това, което адвокатът му посочи, е чистото му съдебно минало и фактът, че за 40 години шофьорски стаж има само едно нарушение преди 20 години, което  е наказано с 20 лева глоба. "Дори аз имам повече нарушения на пътя“, каза адвокат Мерджанов.



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Ретроспективна изложба "Светлината, която остава" на Ненко Чанев ...
Район "Централен" и Природонаучният музей в Пловдив празнуват Ден...
Синът на легендарния Жо Дасен идва в Пловдив за уникален автентич...
Безплатни прегледи за предсърдно мъждене ще се проведат в Пловдив...
Сигнал, прехвърлен между институции, остави без решение разбита в...
Бивш зам.-кмет: Ако стадион "Пловдив" беше останал държавна собст...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).