10 милиона за районните кметове в София, за пловдивските - трохи!

7062
3

За вътрешноквартални улици столична община е заложила 12 млн. лв. повече от миналата година, като 10 милиона ще отидат директно при районните кметове. Това каза кметът на София Йорданка Фандъкова по националната телевизия днес.

Цифрите са в рязък контраст със случващото се в Пловдив, където за шестте района в проектобюджета за 2020 година са предвидени едва по 300 000 лева, което на практика означава, че районните кметове в града под тепетата са с вързани ръце и изцяло зависими от голяма община.

С действията си кметът на столицата показа, че всъщност не са необходими никакви законодателни промени. Въпрос на желание и управленски решения е финансирането на районите да бъде адекватно спрямо реалните нужди на дадения район.

Виж коментарите (3)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пак ли с мокри кърпи ще бършем децата: Жители на три района остан...
Депутат от "Прогресивна България": Колчетата ще затруднят движени...
Около река Марица и хълмовете: Продължават мащабните обработки ср...
Шофьор на камион с грубо нарушение на пътя в Пловдив
Започна ремонт на централна улица в Пловдив: Въвеждат временна ор...
Полицаи с автомати превзеха ромската махала в Асеновград


Виж още: