Виктор Орбан: Мюсюлманите не могат да бъдат интегрирани

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (2)
10:40 / 23.07.2017
4643
Унгарският премиер Виктор Орбан, говорейки в румънския град Байле Туснад, заяви, че "империята на Джордж Сорос" подкопава интересите на унгарците и ще застраши не само страната, но и Европа като цяло.

Според Орбан американският милиардер има план, който предвижда влизането в Стария континент на един милион имигранти от мюсюлманския свят, които да бъдат разпределени между в страните от ЕС.

"Ние можем да попречи на този процес, само ако ЕС уважава суверенитета, както и ако всяка държава членка има способността да защити собствените си граници", каза той, цитиран от ТАСС.

"Тогава ще можем да сложим край на явлението, наречено миграция, и ще експулсираме всички онези, които са влезли в страните ни незаконно. Може би това звучи грубо, но аз не мисля, че проблемът може да бъде решен по различен начин", посочи още Орбан, пише БГНЕС.

Министър-председателят заяви, че Будапеща ще окаже силна съпротива срещу миграционния поток. Той изрази опасения, че мюсюлманите не могат да бъдат интегрирани, защото има сериозни различия, дори противоречия между европейските и мюсюлмански ценности, манталитет, образование и култура.

"Не можем да бъдем солидарни с хората, които си поставят за цел промяна на европейската култура и навлизат в нашата идентичност", заяви Орбан.


Виж коментарите (2)
Още новини от Международни новини:
Свилен Спасов: Тръмп се опитва да върне дълговата част в по-норма...
Александър Вучич отложи срещата си с Тръмп
Принц Хари иска помирение с кралското семейство
Русия започва наказателно дело срещу България
Още едно земетресение е регистрирано днес в Истанбул
Предупредиха за опасен менингит, който води до трайна инвалидност...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).