Спад на раждаемостта в Пловдивска област

4815
1

4513 са новородените в Пловдивска област от началото на 2017 година. Това сочи справка в Информационната система на ражданията на Министерство на здравеопазването. За същия период, но през 2016 година, новородените са били 5021, което е с 508 повече в сравнение с тази година.


През месец януари 2017-та на територията на областта са се родили общо 541 бебета, през февруари има 486 новородени, през март - 519, през април - 475, през май - 490, през месец юни - общо 482 бебета, през месец юли - 560, а през август - общо 516.


Данните сочат, че раждаемостта в Пловдивска област намалява, но не с кризисен темп. До този момент на 2017 година областта запазва второто си място в България по брой на новородени. На първо място е столицата София с 11 009 родени бебета



Източник: радио Пловдив
Виж коментарите (1)
Още новини от Международни новини:
Край на "запазването" на места по плажовете, въвеждат строги мерк...
Равното заплащане за мъжете и жените на една и съща длъжност е ве...
Нови правила на ЕС сериозно удрят по заведенията и хотелите, засе...
Деца на 2 и 4 г. загинаха в нагорещена кола при 40 градуса
"Имението на чудовищата": Трима осъдени убиха детеубиец и инсцени...
Ормузкият проток е затворен отново


Виж още: