Пътнически влак разцепи двуетажен автобус

1910
2

Пътнически влак разцепи двуетажен градски автобус в Отава. Петима души са загинали, а най-малко шестима са били ранени при тежката катастрофа.

Инцидентът е станал вчера в 8:48 часа местно време. По първоначални данни ранените и жертвите са пътници на автобуса, който се е движел към центъра на канадската столица, когато влакът се е врязъл в него. Все още се изясняват причините за катастрофата.

"Има тела и отломки навсякъде около мястото на удара", каза Марк Месиър от пожарната служба в Отава.

"Това определено е сериозна ситуация. Нашият приоритет е да закараме всички със сериозни наранявания до болницата и да им се предостави подходящо медицинско обслужване", добави той.

Министър-председателят Стивън Харпър изрази съболезнованията си на семействата на починалите. "Дълбоко натъжен съм да чуя за сблъсъка на автобус и влак в Отава тази сутрин. Нашите мисли и молитви са със семействата на жертвите", заяви той.

Виж коментарите (2)
Още новини от Международни новини:
Ден след най-тежката атака срещу Москва: Русия и Беларус започнах...
Граждани спряха въоръжен нападател в Модена, след като автомобилъ...
Дни след Тръмп: Путин лети спешно при Си Дзинпин в Пекин
Почина кучето, което победи времето, за да си отиде обичано
Wizz Air с категорично решение за цените на билетите
Мистерия с хантавирус в Румъния: Пациент се зарази в изолация


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).