Путин: Папа Франциск активно допринасяше за диалога между Руската православна и Римокатолическата църква

2839

Руският президент Владимир Путин изрази съболезнования по повод смъртта на папа Франциск, като отбеляза, че през всичките години на своя понтификат той активно е допринасял за развитието на диалога между Руската православна и Римокатолическата църква.

По-рано говорителят на Ватикана кардинал Кевин Фарел съобщи, че папа Франциск е починал в 07.35 ч. в понеделник.

"Моля, приемете моите най-искрени съболезнования по повод кончината на Негово Светейшество папа Франциск .... През всичките години на своя понтификат той активно допринасяше за развитието на диалога между Руската православна и Римокатолическата църква, както и за конструктивното взаимодействие между Русия и Светия престол“, се посочва в телеграмата, публикувана на сайта на Кремъл.

Президентът на Русия отбелязва, че папа Франциск се ползва с голям международен престиж като "верен служител на християнското учение, мъдър религиозен и политически деец, последователен защитник на високите ценности на хуманизма и справедливостта“.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
50 души са ранени при катастрофа с туристически автобус в Турция
Политическата криза в Турция: Арестуваха 13 ключови фигури от тур...
Актьорът Алек Алексиев с разказ от бомбоубежище в Украйна
Земетресение с магнитуд 4.9 разтърси Турция
Епидемията от Ебола се разраства, трима доброволци на Червения кр...
"Експлозивен" дълг застрашава Европа: МВФ предупреди за 130% от Б...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).