Ново цунами помете Индонезия

2851

По последни данни най-малко 304 души са загинали, а 430 са ранени след като вълна цунами удари южния бряг на индонезийския остров Ява. Това заявиха от здравното министерство в Джакарта.


По-рано властите обявиха, че жертвите са около 250 души. Все още около 150 души се смятат за изчезнали, а 52 7000 са били принудени да се изселят. В курортния град Пангандаран /провинция Западна Ява/, който е понесъл основния удар, са загинали 172 човека, а 85 се смятат за безследно изчезнали.

67 души са станали жертва на стихията в отдалеченото на 40 километра пристанище Чилачап /провинция Централна Ява/. Сред жертвите има граждани на Холандия, Швеция и Пакистан.

Земетресението, предизвикало вълната, е било с магнитуд 6,8 по скалата на Рихтер и епицентърът му се е намирал на 220 километра южно от Пангандаран. Огнището му е било на дълбочина 33 километра, съобщиха от Националното управление по метеорология и геофизика. Информацията е на Дарик радио.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Ден след най-тежката атака срещу Москва: Русия и Беларус започнах...
Граждани спряха въоръжен нападател в Модена, след като автомобилъ...
Дни след Тръмп: Путин лети спешно при Си Дзинпин в Пекин
Почина кучето, което победи времето, за да си отиде обичано
Wizz Air с категорично решение за цените на билетите
Мистерия с хантавирус в Румъния: Пациент се зарази в изолация


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).