Истината лъсна: Спират всички еврофондове за България?

5978
18

Европейският парламент препоръча на Комисията да преразгледа отпускането на еврофондове за България, предаде БТА.

Както преди дни уточни председателят на ЕП Мартин Шулц, препоръката няма правна стойност, но с нея се отправя призив към ЕК "да възприеме решителна позиция по отношение на България и сериозно да разгледа въпроса дали (...) изобщо е възможно използването на средства на Общността съгласно правилата".

В доклада за освобождаването от отговорност по изпълнението на общия бюджет на ЕС за финансовата 2012 г. докладчикът Маркус Пипер, германски депутат от Единната народна партия, чийто член от българския парламент е ГЕРБ, предложи въпросния текст, който бе утвърден днес след предварителното одобрение на парламентарната комисия по бюджетен контрол.

В т. 296 от доклада под заглавието "Липса на напредък в България" пише, че в последния доклад на ЕК по механизма за сътрудничество и проверка комисията отчита "липсата на напредък (...), продължаващото силно разпространение на корупцията и наблюдаваното в страната принципно затруднение за разпределяне на отговорности и поправяне на грешки" в България.

С днешната резолюция евродепутатите изразяват дълбока загриженост от оценките на ЕК за страната.

Виж коментарите (18)
Още новини от Международни новини:
Ден след най-тежката атака срещу Москва: Русия и Беларус започнах...
Граждани спряха въоръжен нападател в Модена, след като автомобилъ...
Дни след Тръмп: Путин лети спешно при Си Дзинпин в Пекин
Почина кучето, което победи времето, за да си отиде обичано
Wizz Air с категорично решение за цените на билетите
Мистерия с хантавирус в Румъния: Пациент се зарази в изолация


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).