Европейската комисия започва проверка на българския енергиен сектор

2280
5

Днес в Министерския съвет и в Министерството на икономиката, енергетиката и туризма се получи потвърждението от Европейската комисия за започващата проверка на българския енергиен сектор. Проверката започва следващата седмица. Тя ще се ръководи от представители на Генерална дирекция "Енергетика" на ЕК.

Експертите ще прегледат законодателната рамка и структурните компоненти на българския енергиен сектор като целта е да бъдат идентифицирани най-важните проблеми в сектора. В нейния ход експертите на ЕК ще проведат двустранни срещи с екипите на МИЕТ, ДКЕВР и мениджъри на големи дружества от енергийния сектор. Проверката ще се фокусира върху следните ключови теми:

- правомощията и независимостта на националния регулатор
- БЕХ и ролята му на българския енергиен пазар
- структурата и дейността на националния електроенергиен пазар
- структурата и дейността на националния газов пазар, като се има предвид диверсификацията и спецификите на производството на газ
- механизмите на ценообразуване в енергетиката

Припомняме ви, че проверката беше договорена по време на посещението на министър-председателя Марин Райков, вицепремиера Екатерина Захариева и министъра на икономиката, енергетиката и туризма Асен Василев в Брюксел.

Виж коментарите (5)
Още новини от Международни новини:
Ден след най-тежката атака срещу Москва: Русия и Беларус започнах...
Граждани спряха въоръжен нападател в Модена, след като автомобилъ...
Дни след Тръмп: Путин лети спешно при Си Дзинпин в Пекин
Почина кучето, което победи времето, за да си отиде обичано
Wizz Air с категорично решение за цените на билетите
Мистерия с хантавирус в Румъния: Пациент се зарази в изолация


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).