Чехия призова за бързо приемане на България в Шенген

1835

Мнозинството от мигрантите пристигат в Европа по море и следователно е абсурдно страни като България и Хърватия, които контролират европейските брегове на Черно и Адриатическо море да не са част от Шенген, смята чешкият премиер Андрей Бабиш, цитиран от румънската телевизия "Диджи24“.

"Да приемем България, Румъния, Сърбия (страна, която не е член на ЕС) и Хърватия в Шенгенското пространство. Да имаме ясна стратегия за Западните Балкани и да защитаваме Европа срещу нелегалните мигранти по външните ѝ граници“, призова чешкият премиер в интервю, публикувано вчера във в. "Право“.

Според него в момента Шенгенското пространство на свободно движение не е функционално, защото не е в състояние с настоящите си членове да изпълнява мисията за осигуряване на адекватна защита на външните граници и свободно движение във вътрешността на ЕС.

По думите на Бабиш единственият, който е защитавал шенгенските граници при мигрантската вълна от 2015 г. е унгарският премиер Виктор Орбан, който изгради ограда срещу мигрантите.

Дания, Швеция и Австрия, които приеха мигранти през 2015 г., сега ги отхвърлят, изтъкна чешкият премиер.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Опасна риба завзема гръцкото море
САЩ и Иран подписаха, меморандумът влиза в сила незабавно
Дронове и сателити ще следят плажовете в Гърция за нарушения с ше...
Край на запазването на места на плажа: Властите в Гърция масово и...
Гърция е пред политическа криза
Илон Мъск принуди германската ZDF да оттегли твърдение, че е подс...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).