Бойко Борисов в Париж: Безпрецедентно!

2921

Разликата между атентатите в другите страни и този във Франция е, че беше извършен срещу журналисти и срещу свободата на словото. С присъствието си тук показахме, че ценим тази свобода и я подкрепяме, заяви пред журналисти в Париж премиерът Бойко Борисов
Вчера той взе участие в Републиканския марш във френската столица, който беше отговорът на световната общност на терористичните нападения в града през тази седмица.

"Ако ние покажем, че ни е страх, какво да кажат хората", коментира Борсов участието на световни лидери в митинга във френската столица. 

Премиерът определи събитието вчера като безпрецедентно доказване "не само срещу посегателството на словото, не само послание към останалия свят, а с факта, че участват стотици хиляди души, ръкопляскащи на манифестиращите, мюсюлмани и имами".

"Говорихме с всички лидери и те са много притеснени. Начинът, по който се действа, е вече брутален, безпардонен, а е като невидим враг - трудно се взимат мерки срещу него", заяви премиерът.

Пред представителите на българските медии в Париж министър-председателят отбеляза, че винаги е говорел за изясняване собствеността на медиите в страната, което би могло да стане с приемането на нов закон.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Ден след най-тежката атака срещу Москва: Русия и Беларус започнах...
Граждани спряха въоръжен нападател в Модена, след като автомобилъ...
Дни след Тръмп: Путин лети спешно при Си Дзинпин в Пекин
Почина кучето, което победи времето, за да си отиде обичано
Wizz Air с категорично решение за цените на билетите
Мистерия с хантавирус в Румъния: Пациент се зарази в изолация


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).