Атентат в нощен клуб в Истанбул, има много загинали и ранени

13227

Най-малко 39 души бяха убити, след като неизвестен извършител откри стрелба в нощен клуб в Истанбул, съобщи валията на града Васип Шахин. Повече от 40 души са ранени.

Според Си Ен Ен Тюрк около 1:30 ч. местно време нападателят е влязъл в клуб "Рейна" преоблечен като Дядо Коледа и е открил безразборна стрелба.

Преди това, на входа на сградата, той застрелял полицай и цивилен, пише Ройтерс.

Агенция Доган разпространи кадри от охранителна камера в клуба, на които се вижда стрелецът:

По думите на Шахин това е терористична атака. Валията обаче не посочи кой може да стои зад нея.

Първоначално беше съобщено, че нападателите са двама.

Си Ен Ен Тюрк предава, че на мястото са били изпратени 50 - 60 линейки.

На видеа от мястото на инцидента, разпространени в социалните мрежи, се вижда тяло, лежащо на улицата, много линейки и полицейски коли.

По време на стрелбата в клуба е имало между 500 и 700 души. Той се намира край Босфора, в кв. "Ортакьой", в района Бешикташ. В момента там тече полицейска операция.

Местни медии съобщават, че някои от посетителите са скачали във водата, за да се спасят от стрелбата.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
САЩ лансира Николай Младенов за най-високия дипломатически пост в...
Затварят ключов участък от околовръстното на Солун
Гърците пак ни показаха как се прави
Важно за част от пътуващите към Гърция
Край на "запазването" на места по плажовете, въвеждат строги мерк...
Равното заплащане за мъжете и жените на една и съща длъжност е ве...


Виж още: