Васко Василев се размина на косъм от голямата трагедия

4856

Приятелите ми са живи и къщата ми във Валенсия е без щети

"Къщата ми във Валенсия е без щети от зловещото наводнение. Всичките ми приятели и имотите им са се разминали като по чудо с водния апокалипсис. Той просто някак си е заобиколил нашия квартал "Назарет".

Това каза специално за "България Днес" световноизвестният цигулар Васко Василев, който от години е собственик на имот във Валенсия. За негов късмет по време на водното бедствие Васко е бил в България, но разтревожен от случващото се, две денонощия не е мигнал и трескаво е следил пораженията от водния ад в третия по големина испански град по новинарските емисии.

Имотът на музиканта по негови думи е стандартна испанска къща на два етажа. "В нея се влиза направо от улицата, няма ограда и лесно може в дома да проникне вода, но за щастие, няма никакви щети", разказа българският Паганини и допълва: "Два дни говоря с кого ли не, чух всичките си приятели и съм благодарен на Бога, че са живи и здрави".

Цигуларят изпратил свои близки да навестят имота му и да огледат състоянието на жилището отвътре, както и да проверят изправността на електричеството и всичко било наред.

"За съжаление обаче, катастрофалните наводнения във Валенсия отнеха много животи", с тъга споделя Василев.

По разкази на негови приятели очевидци прииждащата вода носела дървета, ламарини и кал и повличала със себе си автомобили и къщи, а улиците били превърнати в реки. Заради зловещата водна стихия са прекъснати железопътни линии и магистрали, а над 100 000 домакинства са останали без електричество, но природната стихия, причинена от студен атмосферен фронт, по думи на Василев "е пожалила като по чудо хората и домовете в нашия район "Назарет".

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Съвети за избор на най-подходящата храна за котки
Лупита Нионг'о ще изиграе Елена от Троя в "Одисея" на Кристофър Н...
На 14 май почитаме паметта на един от най-смелите български новом...
След голямата трагедия и загуба на близнаци: Радостина Костадинов...
Принцеса в "Люлин": Малката Нанси получава мечтаната стая от "Бри...
Зуека за Plovdiv24.bg: Не разбирам защо хората гласуваха за "Прог...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).