През изминалaта седмица, астрономите наблюдават огромна "дупка в слънчевата атмосфера“. Тази област продължава да отделя заредени частици, летящи с голяма скорост в междупланетното пространство в посока към Земята. Днес и утре очакваме геомагнитна буря от клас G2, съобщават от Meteo Balkans.
Коронарните дупки представляват отделна област, която възниква в резултат на това, че магнитното поле на Слънцето започва да се отваря и позволяват на слънчевия вятър да излезе.
На ултравиолетовите изображения изглеждат тъмни, защото са относително по-студени и плътни плазмени образувания в горещата и силно разредена слънчева корона.








Анонимен
на 14.03.2025 г.
Абе това слънце само към земята ли хвърля плазма и магнитни бури от целия космос и планети около нас все земята е на прицел
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!