Учени откриха, че котешките бактерии могат да лекуват човешки болести

2077

Учени от Медицинския факултета на Калифорнийския университет в Сан Диего са открили, че котешки бактерии могат да лекуват сериозни кожни заболявания.

Бактерии, които се срещат върху кожата на здрави котки, притежават способността да произвеждат антибиотици срещу дерматологични проблеми.

Учените са стигнали до този извод на базата на получените резултати от експерименти с гризачи. За целите на изследването специалистите са третирали мишки с култивирани котешки бактерии. В резултат на приложеното лечение зачервяванията по тялото на гризачите вследствие на тежък атопичен дерматит са намалели значително.

Изследването дава надежда, че с помощта на котките учените могат да разработят нов метод за лечение на кожни заболявания при хората.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Meteo Balkans: Това ще е историческо, идат 44 градуса по Целзий
Днес става на 53, знае го цяла България
Анелия: Само любов не стига
Почина Дейви Чейс - момичето зад Самара от "Предизвестена смърт" ...
Звездни предупреждения за днес: Една зодия ще се бори с реалностт...
Честито на Румен Радев


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).