Очакват ли ни през новата седмица геомагнитни бури?

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
09:34 / 06.08.2023
7298
На 5 август очакваната слаба геомагнитна буря от степен G 1 (Kp 5) се повиши почти до G 3 – силна.

Най-значимо въздействие на слънчевите частици върху земната магнитосфера имаше в полярните области и Съединените щати.

Впечатляващ кадър на полярно сияние засне американката Сара Д’Анджело. Красивата снимка е от нощта на 5 срещу 6 август и показва яркозеленото сияние в небето на щата Мичиган, предава bTV.

През новата седмица от 7 до 13 август вероятността за геомагнитни бури е малка. В първите три дни има изгледи за слаби смущения на земната магнитосфера, но засега не се очаква те да предизвикат геомагнитни бури.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Напрежението в "Ергенът" расте, три участнички си тръгнаха преди ...
Българки спретнаха зрелищно шоу пред очите на стотици туристи от ...
Холестеролът: Приятел, враг или и двете – кои са стойностите, кои...
Новините на Нова започнаха с гаф
Ники Михайлов: Още от 16-годишен знаех, че някой ден ще имам дете...
Jemlit стана фаворит за феновете на мистериозни кутии с електрони...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).