Норвегия се превръща в първата държава в света, която ще забрани автомобилите с бензинови и дизелови двигатели. От 2025 г. в скандинавското кралство ще се продават само електрически коли.
Дългосрочната концепция на правителството е до 2050 г. по магистралите в Норвегия да се движат превозни средства, които не използват петрол.
Скандинавската държава, която е сред големите производители на петрол, ще инвестира сериозна сума за разширяването на пътищата за колоездене - около един милиард евро ще бъде похарчен, за да бъде възможно свързването на девет града в страната с велосипедни магистрали.
Източник: "24 часа"






