„Калуди Калудов и приятели” с концерт на Античния на 24-ти май

3580
3

Международният музикален фестивал Античен театър Пловдив 2010 ще се открие официално на 24 май, от 20.30 часа на сцената на Античният театър в Пловдив с галаконцерта „Калуди Калудов и приятели". Най-българският празник - Денят на славянската писменост и култура е избран от организаторите за начало на фестивала, като поздрав към всички почитатели на българската музика и българското оперно изпълнителско изкуство.

В първата част на концерта зрителите ще се срещнат с най-популярните филмови мелодии на гениалния български композитор Митко Щерев. Ще прозвучи музиката към филмите „Осъдени души", „ Завръщане от Рим, „Мъж за милиони", „Адаптация", оркестрови пиеси и песни. Композиторът ще застане на рояла и сам ще изпълни соловите партии за пиано с оркестъра на ОФД Пловдив. Ще дирижира Илия Михайлов.
Втората част на концерта ще бъде представена от Калуди Калудов и неговите приятели Мария Илиева, Руслан Мъйнов, Дани Милев, Васил Петров. Тяхното приятелство се роди с първия концерт в памет на великия тенор Лучано Пвароти, организиран от Христина Ангелакова през 2008 година. Оперната прима е известна не само като изпълнителка от световна величина, но и като творец със смели и нестандартни идеи. И това - да събере на една сцена най-ярките оперни и поп изпълнители, като начин да продължи и развие идеята за популяризиране на оперното изкуство, бе нейният реверанс към наистина успешната формула, която Павароти наложи в света през последните 20 години. Това бе и поклонът на България към великия италиански оперен певец, с когото се сбогувахме завинаги на 6 септември 2008 г.

Естествено, когато става дума за Павароти е много важно кой ще бъде достойният българин, който ще изпълни неговата роля в концерт по подобие на „Павароти и приятели". Христина Ангелакова избра Калуди Калудов - певецът, разнесъл славата на България по света и многократно сравняван с италианските легенди на белкантото. Така започна и приятелството на топ тенора Калуди Калудов с талантливите български поп изпълнители. Така се родиха и техните първи съвместни хитове, планираха се нови песни и съвместни проекти.

Когато Калуди Калудов инициира серията от Благотворителни концерти в подкрепа на ОФД Пловдив, първи се отзоваха Руслан Мъйнов, Дани Милев, Васил Петров. Може би точно в тази тревожна ситуация за българската култура, този жест на българските поп изпълнители е доказателство, че именно обединението ще помогне за преодоляването на кризата и едно истинско приятелство е над финансовите несгоди - други са приоритетите на артистите и те го доказват на сцената. Калуди Калудов покани своите приятели, които отново идват, за да подкрепят неговия най-смел проект - Международният музикален фестивал Античен театър Пловдив`2010.

Певците ще поднесат на публиката свои хитове, Мария Илиева ще изпълни заедно с Калуди Калудов неаполитанската канцонета „O solle mio", Руслан Мъйнов ще сподели с тенора арията на Херцога от операта „Риголето" „La donna e mobile", ще прозвучи песента на Дани Милев, която талантливият музикант специално написа за Калуди Калудов, Васил Петров ще допълни с елегантното си изпълнение тържествената галавечер.

Виж коментарите (3)
Още новини от Любопитни новини:
Борис Кръстев: Не исках тази роля
Милиони зрители по света видяха на живо част от българска сватба
Победителката на Евровизия 2003 отказа да се качи на сцената във ...
Богата и много начетена българка днес става на 67
Гангстерът Геле от "Вяра, Надежда, Любов" живее с полицайката от ...
Първо дете на 50: Тя победи медицината и хорското мнение


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).