Започва тридневна окупация на парламента

10186
16

Недоволни граждани подготвят нова фаза на протестите, след като вече над 20 дни управляващите не отговарят на исканията им. От днес сутринта започна широка окупация на отцепения район около парламента. Тази вечер хората ще нощуват на палатки по жълтите павета, за да може блокадата да не пада, става ясно от плановете на протеста във Facebook.

Блокадата ще се организира всяка сряда, четвъртък и петък от 08:00 до 11:00 часа, когато депутатите са в сградата.

Планът на организаторите изглежда така:

10 юли от 08:00 до 11:00 часа - блокада на парламента.

11 юни: след 21:00 часа - направа на палатков лагер, за който е получено разрешение, пред сградата на парламента. Идеята е хората да останат да спят на жълтите павета и да си носят палатки, шалтета, спални чували, китари и ударни инструменти.

В края на седмицата, петък, 12 юни: От 08:00 започва традиционното сутрешно кафе пред парламента, след което при подаден сигнал се протестиращите ще тръгнат главно по столичните тротоари.

Виж коментарите (16)
Още новини от Национални новини:
Разместване при най-големите банки след приемането на еврото в Бъ...
Американско семейство: В САЩ едва свързвахме двата края, в Българ...
Ангел Кунчев: Ще хвърлим тонове отрови в природата с нищожен ефек...
Боби Борисов: Спирам със салатите по заведенията, за няколко лист...
Румен Радев раздаде първите задачи на министрите си още днес
Страховит екшън в Южна България, млада жена изпотроши къщата на с...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).