За 70 000 лв. правим сайт за председателството ни на ЕС

3238

Обявили сме нова поръчка за сайт за председателството на ЕС, има достатъчно време той да бъде направен. Това каза министърът за Българското председателство на Съвета на ЕС 2018 г. Лиляна Павлова в предаването "12+3" по БНР.
"Вече беше проведена обществена поръчка за избор на изпълнител, който да направи сайта. Сайтът е специфичен и тя включва не само изработването му, но и допълнителни компоненти, които усложняват тази процедура - например излъчване на онлайн стрийминг за живо предаване на заседания. Оказа се, че нито една от трите фирми, участващи в поръчката, няма нужния опит и не е правила поне два такива аналогични сайта. Това е причината да прекратим процедурата, но тя вече е обявена наново. Бяха направени промени, така че се надявам да се появят повече кандидати, които да могат да отговорят на изискванията. В момента няма драма, защото сайтът трябва да започне да функционира на 1 декември, а дотогава има напълно достатъчно време, за да изберем изпълнител и той да изработи и внедри такъв сайт", каза още тя.
На въпрос на водещия дали за сумата от 70 хил. лева, за каквато е обявена обществената поръчка, може да се направи сайт с всички допълнителни нужни компоненти Павлова обясни, че предварителното пазарно проучване е показало, че това е една реалистична сума за направата на такъв сайт.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Как лъскавите опаковки ни подвеждат за качеството на храната?
Експерт: Празните имоти са най-вредни, те трябва да бъдат облаган...
Стотици неграмотни джигити с "книжки от интернет" въртят волана п...
Собственикът на фирмата, глобена заради масло без мляко: Не знаех...
Шофьорът на ТИР-а от тежката катастрофа на "Тракия" с две загинал...
Експерт: Прогресивният данък може да изкара на пазара хиляди праз...


Виж още: