Юрист: Докога на втората сграда на НС ще стои комунистическият герб на СССР?

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
11:54 / 07.12.2022
1898
"Във вероятно най-евроатлантическата седмица, подсещам председателя на 48-ото НС, че на фасадата на втората сграда на българския парламент продължават да стоят останките на комунистическия герб на СССР“, написа юристът Петър Славов в профила си във Фейсбук.

По думите му, това "нито е евроатлантическо, нито е европейско, а най-малко пък е българско, тъй като продължва да не е изпълнен законът и там да бъде поставен Държавният герб на Република България“.

Във връзка с това той е отправил в писмена форма два въпроса към председателя на НС Вежди Рашидов, когото е сезирал по проблема още през 2015 г:

"Какъв е напредъкът по окончателното отстраняване на останките от комунистическия герб от фасадата на сградата на НС на пл. "Александър I Батенберг“ и поставянето на Държавния герб на Р България?

В какви срокове считате, че ще бъде изпълнен законът и Постановление 476/17.12.1997г. на МС и над централния вход на втората сграда на българския парламент ще бъде поставен актуалният Държавен герб на Република България?“

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Работодателят ви дължи минимум двойно увеличение
Чужденец остана без думи засе възмути от условията и цените бг бо...
Намаляват максималния размер на глобите за шофиране без винетка и...
Всички рибари могат да му завиждат, той улови почти 100-килограмо...
Панделиева: Шофьорите правят каквото си могат, а държавата имитир...
"Златна" пътна помощ: Пострадал в катастрофа олекна с 800 лева за...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).