Юли започва с много горещо време

3804

Днес ще бъде слънчево, след обяд с купеста облачност, но само на изолирани места в планините ще превали. В източната половина на страната ще духа слаб югоизточен вятър, в останалите райони ще бъде почти тихо. Горещо време с максимални температури предимно между 33° и 38°, в София - около 33°. Това съобщават от НИМХ. 

В планините ще бъде слънчево, след обяд с купеста облачност, но само на изолирани места в западните райони ще превали. Ще духа слаб, по високите части умерен вятър от северната четвърт. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 28°, на 2000 метра - около 20°.

По Черноморието ще бъде предимно слънчево. В сутрешните часове в отделни райони ще бъде с ниска облачност. Ще духа слаб югоизточен вятър. Максималните температури ще са 28°-31°. Температурата на морската вода е 25°-26°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Как лъскавите опаковки ни подвеждат за качеството на храната?
Експерт: Празните имоти са най-вредни, те трябва да бъдат облаган...
Стотици неграмотни джигити с "книжки от интернет" въртят волана п...
Собственикът на фирмата, глобена заради масло без мляко: Не знаех...
Шофьорът на ТИР-а от тежката катастрофа на "Тракия" с две загинал...
Експерт: Прогресивният данък може да изкара на пазара хиляди праз...


Виж още: