ВАС отложи делото за поскъпването на тока

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
13:43 / 12.10.2005
1406
ВАС отложи гледането на делото за повишаването цените на тока, което бе насрочено за днес по протест на Митьор Марков. Върховните магистрати обедините двете дела срещу повишението цените на тока и го отложиха за ноември.

Делото е образувано по протест на Митьо Марков - заместник на главния прокурор и ръководител на Върховна административна прокуратура, срещу Решение № Ц-009/13.06.2005 г. на Държавната комисия за енергийно и водно регулиране (ДКЕВР) за определяне на цени на активната електрическа енергия, използвана за битови нужди на населението, за периода от 01.07.2003 г. до 30.06.2004 г.

В протеста е записано, че административният орган повтаря нарушението, констатирано в решението на петчленен състав на ВАС, с което бе отменено Решение № Ц-009/25.06.2003 г. на Държавната комисия за енергийно регулиране за определяне на цените на активната електроенергия, използвана за битови нужди от населението, за периода от 01.07.2003 г. до 30.06.2004 г.

Според зам.-главния прокурор, има необосновано увеличение на средната продажна цена с 20.61 % поради разлика в определения с решението на ДКЕВР средногодишен курс 2.20 лв. за щатски долар. “Регистрираният към 01.07.2003 г. курс на долара от БНБ е бил 1.694 лв. Следователно, само разликата във валутния курс на долара към лева ще доведе до други стойности на продажните цени на електрическа енергия” – пише в протеста.

Второто дело, което също бе насрочено за днес за разглеждане пред тричленен състав на ВАС е адм. дело № 7403/2005 г., образувано по жалба на Ивета Минкова и Георги Найденов срещу Решение № Ц-028/28.06.2002 г. (за приемане на тригодишен график за ежегодно повишаване на средната продажна цена на електрическата енергия за битови нужди) и Решение № Ц-009/13.06.2005 г. на ДКЕВР.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Финансовият министър: Никога не сме били по-готови за влизане в е...
Радомир Чолаков: Някой постоянно иска да създава кризи в българск...
Роберта Мецола към България: Еврото е стабилност и напредък
Спрете да сечете горите на България: Десетки се включиха в протес...
Експерт: В България няма ресторант, който да спазва всички изискв...
Доц. Ганева: Поддържането на добър живот по времето на социализма...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).