В Пловдив тръгва подписка за адекватна присъда срещу убиец на пътя!

10068
10

Подписка с искане за справедлив процес и адекватна присъда на 44-годишния бизнесмен, който прегази с аудито си 6-годишния Петьо в Панагюрище, тръгва в Пловдив. Това научи Plovdiv24.bg.
Тя ще бъде ситуирана в ГХП "Св. Св. Кирил и Методий", както и на площад "Съединение" утре от 19,00 часа.

В момента законът предвижда от 2 до 6 години затвор за подобно престъпление.

Семейството и роднини на детето се надяват на поне 10 години и доживотно отнемане на шофьорската книжка на виновния.

Протестът:

На 21 април от 19 ч. на площад "Съединение" пловдивчани организират митинг в подкрепа на семейството на малкия Петьо. С протеста се цели спирането на несправедливото законодателство в страната ни.

Убийството:

Малко след 20.00 часа на 14 април "Аudi Q7", управлявано от 44-годишния бизнесмен Цветан Пъков, помита детето, което кара велосипед. Това се случва на улица "Братя Дейкови", на изхода за град Стрелча, близо до автосервиза и автомивката на баща му.

След трагедията хората искаха да линчуват бизнесмена, а полицията едва го спасил.

Виж коментарите (10)
Още новини от Национални новини:
Боби Борисов: Спирам със салатите по заведенията, за няколко лист...
Румен Радев раздаде първите задачи на министрите си още днес
Страховит екшън в Южна България, млада жена изпотроши къщата на с...
Новото правителство встъпи в длъжност: Румен Радев прие управлени...
Бизнесмени показаха сметка от заведение в Гърция: В България така...
Джипи: Няма друга страна като България, в която пациентът да може...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).