Стъжниха живота на балонесите по морето

10061
2

18 000 флакона с диазотен оксид, познат като райски газ, продавани на различни места по Южното Черноморие са иззети при специализирана полицейска операция, проведена от служители от отдели “Икономическа" и “Криминална полиция" към ОДМВР - Бургас.

Установени са общо 15 лица, продаващи балони с райски газ, на които са съставени предупредителни протоколи за спазване на изискванията - райски газ да не се продава за ползване в затворени пространства и на непълнолетни лица.

Предстои изпращане на материалите по случаите в Бургаска прокуратура, както и уведомяване на БАБХ и РЗИ за взимане на отношение в сферата им на компетентност.

Припомняме, че в масовата употреба на т.нар. “Смеещ се газ" често се пропускат дълготрайните последици, нанасяни върху човешкото тяло и психиката. Такива са замайване, звукови и визуални халюцинации, в намалена чувствителност към болка, дезориентация и объркване, мускулни спазми, изтръпване и отпускане на мускулите,  влошена координация и липса на баланс, параноя.

Проверките сред продавачите на райски газ ще продължат през целия летен сезон във всички курортни зони, като ще се разчита на елемента на изненадата и предварително придобита информация.

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Производител продава реколтата си на символична цена, но купувачи...
Банката, която говори езика на предприемачите, отново е на ход
Крум Савов: Едно от новите кифленски попълнения на БНТ е професио...
Мистерия или физика: Защо повърхността на шунката понякога изглеж...
Жега до 40 градуса в Европа и обрат у нас: Къде в България се оча...
България ще бъде единствената европейска страна, която произвежда...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).