Словачка прекара два кошмарни дни на бургаското летище

5711
3

Жена от Словакия бе блокирана два дни на летището в Бургас, след като е загубила документите си за самоличност, съобщава вестник The Slovak Spectator, цитиран то Блиц. Жената е отпътувала от Кошице към България на 20 август, но е била задържана на летището в черноморския град по заповед на граничните власти до вечерта на 22 август, когато пристига изпратеният от близките й международен паспорт.

"Тя е решила да продължи ваканцията си", казаха от словашката туристическа агенция. Жената е разполагала с шофьорска книжка, но това не е официален пътен документ. От посолството на Словакия коментираха, че ако все пак не се бе сдобила с паспорта си, пътуващата е могла да се върне обратно на техни разноски или за сметка на туристическата компания.

От дипломатическата мисия на Словакия в България поясниха, че може да издадат документи за напускане на страната, но не и за влизането в нея.

Виж коментарите (3)
Още новини от Национални новини:
Трагедията на АМ "Тракия": Шофьорът на ТИР-а има 20 нарушения и е...
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за о...
Цигарите и вейповете поскъпват от 1 август
Демерджиев: Недопустимо е товарен автомобил без товар да премине ...
Евростат: България e сред петте държави с най-ниски потребителски...
Убитата в Угърчин Даниела разказала пред Боби Борисов за живота с...


Виж още: