След сигнал на жител, пет безпомощни щъркела бяха спасени

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
17:39 / 29.07.2023
1887
Пет щъркела са спасени във Врачанско тази седмица. Последният случай е от община Мизия. След сигнал на местен жител в общинското комунално дружество беше настанен временно щъркел, намерен в безпомощно състояние на пътя между Мизия и козлодуйското село Гложене. Птицата е предадена на инспектори от РИОСВ - Враца, които са организирали превозването й за операция в специализирана клиника в Стара Загора.

През последната седмица екоинспекторите са изпратили за настаняване в Спасителен център четири щъркела с различни наранявания, става ясно от информация на БНР. Те са намерени в населени места в общините Враца, Криводол, Козлодуй и Бяла Слатина. Една от птиците е била засегната при бурята с градушка минала неделя.

Виж коментарите (0)

Още по темата (1248):
27.06.2024 Потресаващи кадри от хотел 5 звезди на Южното Черноморие
03.01.2024 Eто това са факторите за тези рекордни горещини, които бяха отбелязани през 2023 година
17.12.2023 Данни за приходите на хотелиерите в Пловдив
30.11.2023 Най-предпочитаните дестинации у нас от европейците
23.11.2023 Гърците поставиха рекорд
21.10.2023 Лятото май няма намерение да си тръгне, плажът на Бургас се напълни
Още новини от Национални новини:
Радев: Хората, които се обявяват за най-големи демократи, са срещ...
Километрични задръствания на АМ "Тракия"
Голямо събитие открива летния сезон на морето
Новият игумен на Зографския манастир бе интронизиран в Атон
Верижна катастрофа на АМ "Тракия", задръстването е неизбежно
Иван Иванов: Ремонт на отсечката, на която загина Сияна, ще има, ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).