Сирийски бежанец е най-обичаният жител на българско село

5750
2

Село, разположено на няколко километра от границата ни с Гърция, предлага радушен прием за бежанците. Жителите му не се страхуват от чуждо нашествие. Напротив - съжаляват, че бягащите от войната в Сирия бързат да избягат и от България. Селото е Крушево. Най-прочутият му жител днес е бежанец - Недим от Алепо, разказва в репортаж Нова тв.

В Крушево го разбират. А той твърди, че местните са се превърнали в негово семейство.

В новата си родина, Недим, който е държал магазин за дрехи в Алепо, сега работи в шивашки цех. Единствен мъж в бригадата, той е по-бърз от всички жени. Хвалят го и колежките. Под тракането на машините те не се сещат дори, че той е от друг пол, камо ли, че е чужденец. За тях той е човекът, с когото работата свършва по-бързо.

Недим живее в сградата на крушевското училище. Доскоро там са били и неговите племенници.

Роднините на бежанеца са заминали от България, а той остава, за да създаде собствено семейство. И децата му да растат според порядките, които е заварил тук.

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Без обжалване от защитата: Водачът, блъснал мотоциклет с двама уч...
Термометрите скачат до 37 градуса,14 области у нас са под заплаха...
Важни промени в трудовия стаж удрят добавките за "клас" и отпуска...
Пътят към Гърция се превърна в кошмар: Огромна колона от коли едв...
Банка ДСК: Спираме тези услуги на 29 юни за 2 часа!
Кадри от тол системата разкриват шофьора на тира от АМ "Тракия" с...


Виж още: