Пътните настилки в страната са сухи, на места заснежени и мокри

3265

Пътищата от републиканската пътна мрежа са проходими при зимни условия. Пътните настилки са сухи, на места заснежени и мокри, като по високите места са частично заледени, съобщиха от СБА.

Автомагистралите "Тракия", "Хемус" и "Марица" са сухи. Товарните автомобили трябва да са с вериги и без ремаркета и полуремаркета по пътя Батак-Доспат и през проходите Троян-Кърнаре и "Вратник".

Проходите Златица-Етрополе, Твърдица-Елена и "Вратник" са затворени, а Дюлинският и Троян-Кърнаре - само за товарни автомобили.

Забранено е преминаването на автомобили с обща маса над 5 тона по пътя Стрелча-Копривщица, с маса над 10 тона - през прохода "Шипка", "Петрохан", както и по пътищата Черница-Сунгурларе-Чубра, Димово-Костичовци-Дреновец-Брусарци, Костенец-Самоков, София-Самоков.

Не се допуска преминаването на автомобили с обща маса над 12 тона по пътя Рупци-Червен бряг. Ежедневно за времето от 5.30 ч. до 8.50 ч. и от 16.30 ч. до 20.50 ч. се спира движението на товарни автомобили с обща маса над 10 тона по пътя Перник-София през кв. "Владая".

Транзитното движение Кулата-София-Пловдив се пренасочва. Опасност от падащи камъни има в прохода Троян-Кърнаре, "Хаинбоаз", област Смолян, Искърското и Кресненското дефиле и по пътищата София-Самоков, Асеновград-Смолян, Югово-Лъки, Кричим-Девин, Мездра-Ботевград, Батак-Доспат, Кочериново-Рилски Манастир, Белица-Загражден, в районите на Мечи дол и на Козница.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Грозна свада на плаж "Атлиман", ученик остана без 3 зъба
Словенска компания инвестира в три батерийни съоръжения в Южна Бъ...
Проф. Слатински: Мизерия ще бъде думата, която най-добре ще описв...
Първа община в България с роботизиран спасителен буй в морето
7-годишното дете от катастрофата на "Хемус" е в кома
Опасно "скуиши" достига 50 градуса само за 30 минути на слънце


Виж още: