Прокуратурата проверява как е работил домът за възрастни във Варна

2915
1

Районната прокуратура във Варна започна незабавна проверка за начина, по който е функционирал дома за възрастни хора във варненската местност "Сотира“, където в неделя при пожар загинаха трима мъже и една жена, съобщиха от обвинението.

Проверката цели да бъде изяснено спазени ли са всички нормативни изисквания за работа по предоставяне на социалната услуга, как е функционирало заведението, имала ли е фирмата всички необходими лицензи за работа и ако не, то кой е допуснал в дома за възрастни да бъдат настанявани хора и той да продължава да предоставя социални услуги.

Действията на прокуратурата започват след самосезиране на база твърдения, че фирмата собственик на социалното заведение не е имала правото да извършва подобна дейност.

Действията по разследването на причините и обстоятелствата, довели до трагичния инцидент в дома за възрастни, продължават под ръководството и надзора на Окръжна прокуратура - Варна, с активното участие на служителите от ОД на МВР в града.

Очакват се резултатите от назначените съдебно-медицински експертизи, предстои да бъдат извършени също пожаро-техническа, електро-техническа и други експертизи.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Туристи по морето: Всички цени са пълен шок. Рибена супа - 10,70 ...
Нов по-висок данък при всеки следващ имот удря собствениците
Разочарование по плажовете: Ново замърсяване с мазут по Южното Че...
БАБХ изтегли от пазара 6000 кг продукт с етикет "краве масло", ок...
Експерт: На практика няма пари за пенсии и заплати при сегашното ...
Румен Радев категоричен за минималната заплата, бюджетът започва ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).