Прокуратурата повдигна обвинения на шефа на ДАИ

3316
3

Прокуратурата повдигна обвинения на директора на "Автомобилна администрация" Валентин Божков и на още петима души, това съобщиха от пресцентъра на Прокуратурата.

На територията на гр. София, гр. Благоевград и гр. Велико Търново, е проведена съвместна операция на Софийска градска прокуратура (СГП), Държавна агенция "Национална сигурност" (ДАНС) и Главна дирекция "Национална полиция" (ГДНП) по разкриване на корупционна дейност и престъпление по служба в Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация" при Министерството на транспорта в рамките на провеждано досъдебно производство. Проведени са процесуално-следствени действия по документирането на престъпната дейност, иззети са парични суми в левове и евро и са повдигнати обвинения на шест лица, едно от които е ръководител на ведомството - Валентин Божков.

СГП е уведомила министъра на транспорта за повдигнатите обвинения на съответните длъжностни лица за вземане на отношение по Закона за държавния служител.

Продължава извършването на активни действия по разследването от екип следователи на Следствения отдел при СГП (СО-СГП) и служители на ДАНС.

Виж коментарите (3)
Още новини от Национални новини:
Шкварек срещу ПП-ДБ: Нарцистични и неадекватни сте
Срив в българската шивашка индустрия заради вноса на евтини дрехи...
9 май е дата на поражение, а не на триумф за България
Разместване при най-големите банки след приемането на еврото в Бъ...
Американско семейство: В САЩ едва свързвахме двата края, в Българ...
Ангел Кунчев: Ще хвърлим тонове отрови в природата с нищожен ефек...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).