При обработени 78,24% протоколи на национално ниво: ПП-ДБ води на ГЕРБ-СДС с много малко

3117

Централната избирателна комисия (ЦИК) публикува междинни резултати от изборите за народни представители за 52-рото Народно събрание при обработени 78,24% от протоколите на секционните избирателни комисии (СИК) в районните избирателни комисии (РИК). Данните са към 8:00 часа.

Според публикуваната информация към момента най-висока подкрепа получава "Прогресивна България“ с 44,481% от гласовете.

"Продължаваме промяната – Демократична България“ (ПП-ДБ) – 13,651%

ГЕРБ-СДС – 13,184%

Движение за права и свободи (ДПС) – 5,855%

"Възраждане“ – 4,432%

Съгласно Изборния кодекс ЦИК следва да обяви окончателно получените гласове и разпределението на мандатите между партиите и коалициите не по-късно от четири дни след изборния ден. Имената на избраните народни представители трябва да бъдат оповестени не по-късно от седем дни след вота.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Вторият обвиняем за кървавото меле на "Челопешко шосе" остава в а...
Ремонт в рисков участък на АМ "Марица" ограничава трафика към Пло...
Голяма наша банка с извънредно предупреждение: Телефонни измамниц...
След дни на хаос и километрични задръствания: АПИ обещава край на...
Изчерпали сте платения отпуск? Ето кога може да ползвате неплатен...
Слави Трифонов избухна срещу Демерджиев за "Петрохан": Обществото...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).