Премиерът освободи двама заместник-министри
Министър-председателят Бойко Борисов освободи от длъжност заместник-министрите на външните работи Валентин Порязов и Румен Александров.
С решение на Министерския съвет двамата бяха определени за извънредни и пълномощни посланици на България в Кралство Швеция и в Кралство Нидерландия. Заповедите за освобождаване влизат в сила от деня на тяхното връчване.
Бойко Борисов