Премиерът определи като "изключителна глупост" вота на недоверие

Автор: ИА Фокус
Коментари (1)
18:39 / 09.10.2023
1510
Не очаквам проблеми. Би било изключителна глупост от политическа гледна точка някой да не подкрепи правителството в този момент. Няма никаква причина то да бъде бламирано. Това заяви премиерът Николай Денков в отговор на въпрос дали е притеснен от предстоящият вот на недоверие към правителството, предаде репортер на "Фокус".

Денков отоговри и на нападките към министрите от кабинета. Според него критиките са свързани с предизборната кампания. 

"В предизборна ситуация сме. Господин Борисов, господин Петков, както и други партийни лидери обикалят страната и мобилзиират техните партийни групи по места за предстоящите избори. Как работи един министър не би трябвало да се оценява спроед това колко често се появява по телевизиите", заяви той.

Министър-председателят обясни, че оценките към министрите ще бъдат на база това какво те са свършили във времето, в което са били начело.

Фотоволтаиците

"От изказването стана ясно, че Борисов е сбъркал две различни процедури. Предполагам, че някой от съветниците му го е подвел. Това, което казва той, се отнася за една процедура, докато това, което е пуснато за публично обсъждане, е друга процедура", каза той.

По думите му в момента тече процедурата по обществено обсъждане, в която могат да се правят предложения за корекции и подобрения: "На първо място трябва да се обсъди спокойно, за да стане ясно за какво става дума. По отношение на това дали да го изтеглим - то е предоставено за публично обсъждане. Ако има нещо полезно да се пределожи, то да бъде отчетено, но няма никаква причина да се изтегли".

Денков призова да се отправят заплахи към кабинета: "Колкото до математиката, няма какво да се заплашваме. Всеки един от нас, от екипа ми, се опитва да свърши нещо полезно за България. Ако някой не иска да участва в този процес, тогава може и да се сбърка математиката".

Териториалните планове

По темата за вългищните централи Денков обясни, че териториалните планове не могат да бъдат изтегляни. Той призова отново протестиращите да се включат в процеса по оптимизация на енергийната Пътна карта: "Изтеглянето на плановете е едно изключително вредно действие за регионите. Плановете не затварят никакви мини, никакви ТЕЦ-ове. Плановете са, за да се подпомогне преходът, който така или иначе ще се случи, защото се променят технологиите в енергийната индустрия".

Виж коментарите (1)

Още по темата (944):
23.07.2024 Денков: Не съм предлагал Николай Ненчев за посланик на България в Украйна
23.07.2024 ПП: Кабинетът "Денков" е оставил България с най-нисък дълг в ЕС
08.04.2024 Николай Денков пред посланици: Корупцията в България е свързана с Русия
07.04.2024 Карлос Контрера: Лена недоволства от състава на служебния кабинет
07.04.2024 Браншови организации настояват Зарица Динкова да остане министър на туризма
05.04.2024 Петков: Борисов и Пеевски изнагляха
Още новини от Национални новини:
Добрата новина: Браво, прекрасни български деца!
Прокуратурата в Хасково иска постоянен арест за 17-годишния
За нарушения на пътя вече ще може да не се налага административно...
Приходите на банките не спират да растат
Мотористче счупи нарочно лявото огледало на шофьорка
Истинско лято през май, връхлитат ни 30-градусови температури


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).