Премиерът Петков проведе среща с посланика на Великобритания

2496

Министър-председателят Кирил Петков проведе среща с посланика на Великобритания Роб Диксън. Посланикът предаде поздравително писмо от премиера на Кралството Борис Джонсън до българския му колега Кирил Петков с най-искрени пожелания за успех на България.

По време на срещата бяха обсъдени актуални проблеми и задачи пред българското правителство, сред които справяне с ковид кризата, борбата с корупцията, подобряването на условията за бизнес в България, включително и за британски фирми.

Украйна също беше сред темите на разговора.

Българският премиер Кирил Петков и британският посланик Роб Диксън бяха единодушни, че икономическите, културните и образователните връзки между България и Великобритания са много силни и тяхното задълбочаване трябва да продължи.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Той ще бъде кандидат за президент на България
Новината на деня дойде от Раковски: Бивш министър напусна политик...
Те са баща и син, собственици са на магазините "Зора" и са родени...
Българка остана без книжка в Гърция, нарече новите правила там ск...
КЗК: Почваме всички плажове, ще продължим по ресторанти и хотели
НИМХ публикува 7-дневна прогноза


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).