Почина уважаван архитект

3585

На 9 юни ни напусна един от най-големите ландшафтни архитекти на България арх. Валентина Атанасова.

На страницата си във Facebook от НДК написаха:

Националният дворец на културата съобщава за загубата на ландшафтния архитект - инженер Валентина Атанасова - автор на великолепния ни парков ансамбъл. В отличен синхрон с паралелно градящия се площад "България" на Атанас Агура, инж. Атанасова доказва пред света, че в страната ни има специалисти, способни да построят свръх-обекти от подобен ранг със завиден творчески размах. Този проект ѝ носи заслужената награда на Мадрид през 1983, а до днес паркът е любимо място на столичани.

Благодарим за приноса на Валентина Атанасова модерна София да бъде по-красива, а комплексът НДК и до днес да бъде обект на изучаване в институтите из цял свят.

"Отиде си един от най-видните ландшафтни архитекти на България, осъществила редица мащабни архитектурни проекти в цяла България, а също и в чужбина“, написаха от семейството й.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Как лъскавите опаковки ни подвеждат за качеството на храната?
Експерт: Празните имоти са най-вредни, те трябва да бъдат облаган...
Стотици неграмотни джигити с "книжки от интернет" въртят волана п...
Собственикът на фирмата, глобена заради масло без мляко: Не знаех...
Шофьорът на ТИР-а от тежката катастрофа на "Тракия" с две загинал...
Експерт: Прогресивният данък може да изкара на пазара хиляди праз...


Виж още: