Плевнелиев: Сваленият самолет в Украйна е дело на сепаратисти

4123
10

"Аз не бих нарекъл хората в Донецк и Донбас опълченци. Това са сепаратисти и хора, които използват терористични методи срещу мирното население". Това заяви президентът Росен Плевнелиев в Пловдив по повод сваления миналата седмица малайзийски самолет и кризата в Украйна, предаде репортер на Plovdiv24.bg
Според държавния глава в исторически момент за Европа като този тя трябва да бъде единна.
"Това, което виждаме, няма аналог в модерната история. Ние виждаме една агресивна и националистическа Русия, която очевидно не спира с провокациите срещу териториалната цялост на европейска държава, каквато е Украйна", коментира Плевнелиев.
Той обобщи с думите, че Европа днес има нужда от силен глас и от ясна позиция. Европа трябва с решителност и единство да спре ескалацията на събитията в Украйна.

Виж коментарите (10)
Още новини от Национални новини:
9 май е дата на поражение, а не на триумф за България
Разместване при най-големите банки след приемането на еврото в Бъ...
Американско семейство: В САЩ едва свързвахме двата края, в Българ...
Ангел Кунчев: Ще хвърлим тонове отрови в природата с нищожен ефек...
Боби Борисов: Спирам със салатите по заведенията, за няколко лист...
Румен Радев раздаде първите задачи на министрите си още днес


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).