Пенсиите на над 150 000 пенсионери могат да бъдат преизчислени

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
10:53 / 20.12.2020
54876
154 000 пенсионери с пенсии в намален размер заради осигуряване в частен пенсионен фонд ще могат да поискат догодина Националният осигурителен институт (НОИ) да им преизчисли пенсията, при условие че прехвърлят парите си за втора пенсия към държавното осигуряване. Това обаче ще е благоприятно само за една трета от хората, за останалите получаваната пенсия няма да бъде в по-висок размер. За една трета от пенсионерите прехвърлянето на парите към НОИ ще увеличи пенсиите им, за другите това няма да се случи.

Пред БНР директорът на дирекция "Пенсии“ в НОИ Любомира Язаджиева заяви, че "90% от тези лица получават пенсии за инвалидност, това са около 140 000 пенсионери. От тях около 87 000 получават минимален размер на инвалидната пенсия. Това означава, че дори да прехвърлят средствата от универсалния пенсионен фонд и дори в НОИ да бъде преизчислен размерът на пенсията и без намаление на индивидуалния коефициент ще се увеличи действителният размер, но тъй като е под минималния, те отново ще продължават да получават минималния“.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
И лекарите заплашват с ефективна стачка
След поредната агресия на "локалите": Задържаха младежите, извърш...
Министър Бачев отличи пловдивско училище
Ново посегателство на "локалите": Момче беше пребито до автобусна...
Желязков: Очакваме положителен конвергентен доклад
Обърнат автомобил на магистрала "Тракия"


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).