Отпускаха близо 14 млн. лв. за преодоляване на последиците от бедствията

3804

По предложение на Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане правителството одобри 13 922 401 лв. за овладяване и преодоляване на последиците от обилните снеговалежи и наводненията през последните месеци. Средствата са предназначени предимно за възстановяване на извършените разходи за разчистване на пътната инфраструктура, изграждане на временни диги и почистване на критични участъци от речните корита.

Целевите разходи ще бъдат осигурени за сметка на резерва за непредвидени и неотложни разходи по Закона за държавния бюджет на Република България за 2015 година.

Сред одобрените разходи са и няколко проекта за изпълнението на действия срещу активизирането на свлачищни процеси. За укрепването на свлачищен участък до жилищни блокове №20 и №21 в кв. "Веселчане" в Кърджали са одобрени 413 562 лв. Други 914 947 лв. са утвърдени за укрепване на свлачище на път PDV1015 (ІІ-86 Пловдив - Асеновград) - Асеновград - кв. "Горни Воден" - манастир "Св. Кирик и Юлита" при км 1625+80. Отпускат се 890 000 лв. за изграждане на нов водоем "Средна зона" с обем 500 куб. м (гр. Оряхово) поради опасност от разрушаване заради активизирало се свлачище.

Значителна част от средствата са предназначени и за възстановяване на водоснабдителните системи и съоръжения в областите Кърджали, Смолян, Хасково и Пазарджик.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Без спукана гума и заспиване: Окръжна прокуратура-Ямбол иска пост...
Решават дали да транспортират в Пловдив пострадалата в тежката ка...
Със 170 евро, болна дъщеря и двама внуци - известна наша актриса ...
Туризмът в Европа e пред нов риск заради бактерията "човекоядец"
Хотелиер: Плащаме малки заплати на българския работник, защото ня...
Трагедията на АМ "Тракия": Шофьорът на ТИР-а има 20 нарушения и е...


Виж още: