От понеделник тръгват масови проверки за винетки

3231
8

От утре, 1 февруари, всеки водач на моторно превозно средство, който не си е купил от новите винетки за 2010 г., ще бъде глобен.

Очаква се КАТ да засили проверките, защото днес изтича гратисният период, през който важаха миналогодишните стикери, както и заради бума на фалшиви винетки, които се продават за 15 лв. Цената на истинската винетка е 67 лв за автомобилите.

Стикери могат да се купят от СИБАНК, големите бензиностанции, Пътната агенция, на граничните пунктове, в магазините "Пикадили" и от интернет сайта vinetka.com. По закон санкцията за водач без винетка е 100 лв.

Виж коментарите (8)
Още новини от Национални новини:
Иво Аръков проговори за онези 400 000 евро: В момента изплащам 4 ...
Радев: Съвсем скоро предстоят важни посещения
Разместване в Топ 6 на градовете у нас по население
Минус 2 градуса са измерени в Южна България тази сутрин
Днес е летен Никулден – какви са народните поверия
866 души у нас, 24 400 в Европа: Жегата вече убива по-бързо от пъ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).