От Асоциацията на кредитните посредници: Има натиск върху нашите банки да си увеличават лихвите

3463

"В Европейския съюз си оставаме на последно място. Ние сме с три пъти по-нисък БВП на глава от населението в сравнение със средноразвитите страни от ЕС, но спрямо най-богатите държави сме с 10 пъти по-нисък БВП". Това заяви Щерьо Ножаров, преподавател в УНСС, съветник на БСК по NOVA NEWS.

Румъния е на предпоследно място, тя е малко по-добре от нас, допълни той.

"В България има сили, които си мислят, че нашето място не е в Европа, но това, че сме в ЕС, води до стабилно нарастване на доходите", каза Деян Василев зам.-председател на Асоциацията на кредитните посредници в България. Има натиск върху нашите банки да си увеличават лихвите, допълни той.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Разочарование по плажовете: Ново замърсяване с мазут по Южното Че...
БАБХ изтегли от пазара 6000 кг продукт с етикет "краве масло", ок...
Румен Радев категоричен за минималната заплата, бюджетът започва ...
Пуснаха фалшиво масло Deutsche Markenbutter, пълно с вредни мазни...
Любовна драма със състезателка от националния ни отбор е основнат...
Правителството замразява минималната заплата на 620 евро до 2028 ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).