Около 200 души са пътували във влака София – Бургас, върху който падна скална земна маса

5585

Около 200 души са пътували във влака София – Бургас, върху който падна скална земна маса около 16 часа днес по подбалканската линия в района на Розино. Това съобщи за Агенция "Фокус“ началникът на Спасителната група от РДПБЗН в Пловдив главен инспектор Димитър Бришимов.

Пътниците са прехвърлени до асфалтови път и оттам извозени с три автобуса до гара Карлово. Те са били осигурени от общината. От там вече НКЖИ е поел ангажимента да извозят хората до където трябва, каза Бришимов.

Няма пострадали хора. Пострадал е само машинистът. Той е в болница, но е бил контактен и е можел да ходи веднага след инцидента, посочи още Бришимов.

В момента на мястото на инцидента има разследващи, които установяват причините за случилото се.

Движението е пренасочено през Пловдив. Локомотивът е изскочил извън релсите при удара.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Десетки сигнали за замърсени плажове по Българското Черноморие
Британско семейство: Ако някой ни беше казал, че ще оцелеем почти...
Промени в тарифите на "УниКредит", идват незабавни плащания в евр...
Експерт: Работодателите вече няма да могат да изискват информация...
Тир изхвърча от магистралата! Пловдивчанка: Нещата изглеждаха сер...
Прокуратурата не показа състрадание към Стоян Колев


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).