Официално: Румяна Бъчварова пое МВР

4759

Парламентът гласува "за" кандидатурата на Румяна Бъчварова за поста вътрешен министър. Тя бе избрана със 139 гласа на ГЕРБ, Реформаторски блок, Патриотичния фронт, АБВ и БДЦ.
68 депутати от БСП и ДПС гласуваха против. Бъчварова остава и вицепремиер по коалиционната политика и администрацията.

На гласуването станаха свидетели премиерът Бойко Борисов и почти всички министри. Предшественикът на Бъчварова Веселин Вучков за първи път говори пред депутатите и обяви, че с нея начело на МВР реформите в сектора ще продължат.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Иво Аръков проговори за онези 400 000 евро: В момента изплащам 4 ...
Радев: Съвсем скоро предстоят важни посещения
Разместване в Топ 6 на градовете у нас по население
Минус 2 градуса са измерени в Южна България тази сутрин
Днес е летен Никулден – какви са народните поверия
866 души у нас, 24 400 в Европа: Жегата вече убива по-бързо от пъ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).