"Националната лотария": Не сме давали пари на властимащите

3379

"New Games и "Националната лотария" пари на властимащи не са давали. Не знам за среща между премиера Бойко Борисов и Васил Божков и не мисля, че такава е щяла да бъде полезна за нас", Това заяви в ексклузивно интервю за "Здравей, България", изпълнителен директор на "Националната лотария" Димитър Ганев.

"Имаме издадени актове за около 235 млн., които са в начална съдебна фаза. Смятам, че не сме направили нищо нередно и ще го докажем пред магистратите. Винаги съм бил убеден, че работим стриктно по закона", категоричен бе Ганев.

"През годините, в които аз съм работил с Божков, най-близките му партньори винаги са били семейство Найденови. Моите срещи в "Нове Холдинг" са били абсолютно служебни и с предварителна уговорка. Няма как съдружници да не спорят, но Божков е бил предвидим партньор и аз не съм имал проблеми с него в бизнес отношенията", обясни изпълнителният директор. И подчерта, че от няколко месеца насам не разговаря с обвиняемия бизнесмен.

"Подписвал съм всичко абсолютно спокойно. Още от февруари компаниите ни са подложени на щателна ревизия от НАП и проверките продължават", каза още Ганев.

Той заяви, че не смята, че укриващия се в Дубай хазартен бос е "търгувал с влияние по отношение на бюджетите на "Националната лотария", що се отнася до договора й с NOVA.

"Аз работя с NOVA от 2002 г. – много преди да познавам Божков. "Националната лотария" започна да разпространява билети в края на 2012 г. Тогава разяснявахме на хората какъв тип продукт предлагаме и убеждавахме партньорите, че той има място на българския пазар", поясни Ганев.

Той допълни, че е чувал за оказван натиск компанията да бъде продадена.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Борисов в Раковски: Радев заслужава да бъде поздравен
Трима служители на АПИ са в болница след тежък инцидент
Луиза Григорова: Всеки знае по-добре от теб как да си гледаш дете...
Експерти констатираха множество мазутни топчета на нашето море
Гранични полицаи задържаха дрогиран шофьор без книжка, превозващ ...
Затвориха наша магистрала заради свръхнатоварен трафик!


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).