Москов: "Вредни храни" е данък за облагане на поведението

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (7)
13:17 / 09.11.2015
2653
Данък "вредни храни"е данък за облагане на поведението на производители и клиенти. Това заяви пред Нова телевизия здравният министър Петър Москов.

Той застана твърдо зад идеята за въвеждане на налога. И подчерта, че данъкът ще засегне стоки, без които всички потребители могат.

В закона ще бъде заложена и промяна, чрез която ще се забрани излъчването на реклами на вредни храни по детските канали и по време на предавания за най-малките.

Министър Москов каза още, че ако производителите започнат да контролират използването на вредни за здравето съставки, ще могат да продължат да продават продукцията си.


Виж коментарите (7)
Още новини от Национални новини:
Пламен Павлов: Този ден трябва да бъде официален празник в Българ...
Близо 700 военни ще преминат през парада на 6 май, техника няма д...
Енергийният министър: От 1 юли ще има нов начин за определяне на ...
Външно с важно предупреждение след ракетни удари на хутите срещу ...
Арестуваха Пешо Калашника в "Студентски град"
Един от най-добрите ни криминалисти за убийството на Маги: Нещо д...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).