Москов: Няма да се доплаща за храна на децата в училище

2768
2

Родителите няма да доплащат за храна на децата си в училище. Това обеща министърът на здравеопазването Петър Москов, ако данък "вредни храни" влезе в сила, предаде Нова ТВ.

Премиерът Бойко Борисов добави, че напълно подкрепя здравния министър в това начинание.

На фона на това вчера финансовият и социалният министър обявиха, че не са запознати с намеренията на Москов да облага допълнително храните с вредни съставки. Причината - все още няма разписан проект, който да може да се коментира конкретно.

"От това, което от делегираните бюджети училищата дават за това нещо, ще бъде добавено, по реформулирана формула, направена от специалисти по храненето", обясни Москов.

"Има пълната ми подкрепа. Гледат го много внимателно. Не е целта да събираме от данъци пари. Имаме неслучайно най-ниските данъци в света. Най-добре и най-щастлив ще е министърът и аз да имаме 0% събираемост от този данък, сиреч, това, което българчетата и българите се хранят и пият, да е безвредно", каза Борисов.

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Производител продава реколтата си на символична цена, но купувачи...
Банката, която говори езика на предприемачите, отново е на ход
Крум Савов: Едно от новите кифленски попълнения на БНТ е професио...
Мистерия или физика: Защо повърхността на шунката понякога изглеж...
Жега до 40 градуса в Европа и обрат у нас: Къде в България се оча...
България ще бъде единствената европейска страна, която произвежда...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).