Михаил Миков: ЕС трябва да оказва съдействие за опазване на границата

3429

През последните години БСП претърпя много удари. Тежко е разбита и разлюляна. Партията изгуби интегритет и капацитет да бъде водеща политическа сила. Един от мотивите ми да напусна БСП беше коалицията с ПП. Това заяви за Нова бившият вътрешен министър Михаил Миков.

"БСП може да участва след години в друг тип ляво обединение. Пътят, по който се върви, чертаят посоката пред левицата. Лявото ще премине през роене, а след това ще има обединение, в което ще участвам", отбеляза Миков.

По думите му ЕС трябва да оказва съдействие за опазване на границите. "Нашите момчета не може с гърди да бранят границите, а холандците да ни казват, че не сме готови за Шенген. Политиката "граници" трябва да е европейска отговорност. Много неща не са ни както трябва. Европа може да достави страхотно оборудване, ако го поиска. Бежанците не искат да идват в България, а само да преминат. Няма основания министър Демерджиев да подаде оставка. Той обаче трябва да тръгне да обикаля в Европа, за да се разбере, че нашата граница е европейска и не може да продължаваме да я пазим, след като не ни приемат в Шенген, с цената на живота на български полицаи", коментира той.

Според него когато той е бил министър не е имало такъв сериозен мигрантски натиск. "2010-11 година приключи изграждането на капацитета на границата. Не успяхме единно като държава да поставим ясно изискванията си пред Европа и да разобличим лицемерието на европейските политици", подчерта Миков. И допълни, че когато масово се сменят началници в МВР това не е разчистване заради нещо конкретно.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Има ли шофьори, които смятат, че синият автомобил е с предимство?...
Актьор: Тревожи ме, че продуцент на "Комиците" стана министър на ...
Министър Абровски край Пловдив: Ще се стремим да направим земедел...
Топло време и дъжд през следващите 24 часа
Иво Аръков проговори за онези 400 000 евро: В момента изплащам 4 ...
Радев: Съвсем скоро предстоят важни посещения


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).